Lampa autonomiczna

Lampa autonomiczna z oprawą LEDAL

Lampa autonomiczna

Lampa autonomiczna LEDAL to autorskie rozwiązanie firmy Alumast S.A. oraz nowatorskie spojrzenie na konstrukcję oprawy oświetleniowej ze źródłem światła typu led, jak i samego sposobu zainstalowania na słupie ogniwa fotowoltaicznego, turbiny wiatrowej, wraz z akumulatorami i regulatorem. Powstanie tych rozwiązań to efekt pracy grupy projektantów, których cel skierowany był nie tylko na funkcjonalnośći rozwiązania techniczne, ale także na wykreowanie nowej jakości estetycznej. Firma Alumast S.A. od dłuższego czasu kładzie szczególny nacisk na równoważenie wysokiej jakości produktów z ich wyglądem i ogólnie rozumianym designem.

 

ENERGIA ODNAWIALNA

WYSOKA ESTETYKA

MOŻLIWOŚĆ MODYFIKACJI

BOGATA KOLORYSTYKA

MOŻLIWOŚĆ MONTAŻU W TRUDNO DOSTĘPNYCH MIEJSCACH

Uniwersalność lampy autonomicznej polega na tym, iż może ona funkcjonować w różnych wariantach zasilania energią. Na życzenie klienta lampa może być wyposażona jedynie w ogniwa fotowoltaiczne, ale również w ogniwa oraz turbinę wiatrową lub samodzielną turbinę wiatrową. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby lampa została wyposażona w układ awaryjnego zasilania z sieci energetycznej lub z generatora prądu na wypadek konserwacji układów autonomicznych.

OBUDOWA

Obudowa wykonana jest z kompozytów polimerowych. Spełnia nie tylko funkcje estetyczne nadając lampie nietypowy wygląd, ale może także służyć jako element nośny dla akumulatorów, regulatorów i innych elementów instalacji. Umieszczenie aparatury w obudowie stanowi doskonałe zabezpieczenie przed kradzieżami i dewastacją instalacji. Sposób osadzenia kopuły, na której szczycie zainstalowano ogniwa fotowoltaiczne oraz turbinę wiatrową, pozwala na jej obracanie zgodnie z zapotrzebowaniem na energię słoneczną lub wiatrową. Obudowa skonstruowana jest tak, aby do wewnątrz nie dostała się woda, jednak jej konstrukcja umożliwia stałą wentylację aparatury zainstalowanej w środku.

OPRAWA OŚWIETLENIOWA

Oprawa oświetleniowa LEDAL wykorzystana w konstrukcji lampy autonomicznej to również autorskie rozwiązanie firmy Alumast S.A.. Zbudowana z kompozytów i aluminium prosta, ale nowoczesna konstrukcja ze źródłem światła typu led spełnia wysokie wymagania dotyczące oświetlenia zewnętrznego. Źródło światła spełnia wymogi klasy IP65 i jest łatwe w instalacji oraz serwisowaniu i eksploatacji. Klient ma możliwość zamówienia opraw w różnych wariantach ułożenia odbłyśników, co pozwala na skierowanie pasma świetlnego w to miejsce, które chcemy w danej lokalizacji najlepiej doświetlić (np. przejście dla pieszych). Oprawa jest dostępna w układach 6W, 10W, 13W, 17W lub wielokrotnościach tychże. Podstawowy moduł wykorzystywany w lampie autonomicznej to źródło światła o mocy 17W. Pamiętaj! Uniwersalna budowa lampy i wysięgników pozwala na zainstalowanie dowolnej oprawy oświetleniowej zasilanej energia odnawialną.

WYSIĘGNIKI

Konstrukcja wysięgników pod oprawę, również wykonanych z kompozytów, umożliwia instalację jednej lub dwóch opraw oświetleniowych z różnym kątem świecenia, uzależnionym od terenu, który chcemy doświetlić. Istnieje również możliwość instalacji oświetleniowej z układem trzech lub czterech źródeł światła. Wysięgniki mogą mieć proponowany przez Alumast S.A. kształt dopasowany do całości lampy lub prosty – wybrany przez klienta zgodnie z jego wymogami.

SŁUP KOMPOZYTOWY

Słup bazowy wykonany jest z kompozytów poliestrowo-szklanych. Dostępny jest w dwóch wersjach: na gotowy fundament lub wkopywany. Słup kompozytowy to lekka, łatwa w transporcie i montażu konstrukcja, o wysokim bezpieczeństwie biernym.
Dane techniczne

BUDOWA

Budowa

Moc urządzeń wykorzystanych w lampie autonomicznej Alumast S.A. zależy od Twoich potrzeb! Produkt ten jest projektowany pod indywidualne wymagania klienta i warunki atmosferyczne w terenie użytkowania. Prezentowane w niniejszej ulotce rozwiązania techniczne nie są wiążące dla klienta.

W proponowanym rozwiązaniu wszystkie elementy składowe układu autonomicznego schowane są w obudowie z kompozytów, która znajduje się kilka metrów nad gruntem. Oznacza to, iż takie elementy są trudno dostępne dla osób postronnych i zapobiega ich kradzieży lub dewastacji. Klient może jednak wybrać inne rozwiązania takie jak zainstalowanie aparatury zasilającej (akumulatorów), czy regulatorów w specjalnej obudowie, która zostanie zakopana w gruncie
w bezpośrednim sąsiedztwie słupa. Poszczególne elementy lampy autonomicznej są proste do samodzielnej instalacji. Dostęp do elementów schowanych w obudowie następuje po otwarciu pokrywy, którą stanowi panel fotowoltaiczny.MOŻLIWOŚCI UMIESZCZENIA AKUMULATORÓW

Regulator - akumulator
Akumulator
Regulator - akumulator
Akcesoria

Różne akcesoria zmieniają funkcje lampy autonomicznejAUTONOMICZNA STACJA ZASILAJĄCO-DOKUJĄCA

Konstrukcja słupa kompozytowego z układem autonomicznym w kompozytowej obudowie jest produktem uniwersalnym, który może być wykorzystywany nie tylko przy produkcji lampy autonomicznej LEDAL, ale również może stanowić wyposażenie infrastruktury niezwiązanej bezpośrednio z oświetleniem np. monitoringu, stacji meteorologicznych, znaków drogowych, instalacji wodociągowych, gazowych, czy ciepłowniczych, wymagających zdalnego sterowania i monitoringu.
LAMPA AUTONOMICZNA Z 4 OPRAWAMI

Lampa autonomiczna Alumast S.A. pozwala na rozświetlenie dużego terenu niezbędną ilością źródeł światła. Słup można bowiem wyposażyć w jeden, dwa, trzy lub cztery wysięgniki. Nasze wysięgniki pozwalają rozchylić oprawy oświetleniowe w różnych potrzebnych kierunkach. Dzięki pełnej autonomii układu zasilającego lampę można posadowić w wybranym, nawet trudno dostępnym i nieuzbrojonym w sieć energetyczną miejscu. Słup można doposażyć w czujnik ruchu co da jeszcze większą oszczędność.
LAMPA PRZENOŚNA Z KOSZAMI GABIONOWYMI

Lampa autonomiczna może być montowana na trzy uniwersalne sposoby:

- na gotowym fundamencie wkopanym w ziemię

- na fundamencie przenośnym (np. betonowym, w postaci kosza z kamieniami, czy klombu z ławeczkami). Dodatkowym atutem jest mobilność takiej konstrukcji i możliwość jej dyslokacji w każdym momencie.

- wkopywana w grunt – najbardziej ekonomiczne rozwiązanie!
PREFABRYKOWANY FUNDAMENT BETONOWY

Fundament F120/43 dla słupa o rozstawie śrub 300 mm, z zestawem montażowym (śruby i nakrętki)